Fantastyczna wygrana 4:0 z Podbeskidziem! Górnik coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy

gornikzabrze.pl

Tej niedzieli kibice Górnika nie zapomną długo. Zabrzanie wygrali piąty mecz z rzędu, gromiąc Podbeskidzie 4:0. Mało tego, wyniki innych meczów sprawiły, że podopieczni Marcina Brosza awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Chrobry Głogów pokonał Zagłębie, a Katowice wygrały w Grudziądzu. To sprawia, że na kolejkę przed końcem sezonu nasi piłkarze awansowali na miejsce premiowane awansem. Teraz więc wszystko w rękach i nogach piłkarzy. Każda wygrana w Puławach oznacza powrót do ekstraklasy!

Marcin Brosz dokonał kilku zmian w składzie. Kontuzjowanego Szymona Matuszka zastąpił w środku pola Maciej Ambrosiewicz, a opaskę kapitana założył Igor Angulo. Na lewej pomocy zagrał Sandi Arczon, a w ataku Marcin Urynowicz.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Atmosfera meczu była fantastyczna. Piękna pogoda, blisko 20000 ludzi na trybunach, tętniąca życiem już dwie godziny przed spotkaniem”Strefa Kibica” pełna najmłodszych kibiców Górnika.[/perfectpullquote]

Początek był wymarzony, kiedy Rafał Kurzawa idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a piłka przy słupku wpadła do bramki. Była zaledwie ósma minuta meczu. Po kwadransie kibice mogli się cieszyć po raz drugi. Kurzawa wykonywał rzut rożny, piłkę zgrał Urynowicz, a niefortunnie do własnej bramki skierował ją Szymon Lewicki. Zabrzanie grali spokojnie, w pełni kontrolowali przebieg spotkania.

Podobnie było po przerwie, kiedy Górnik „dołożył” dwie kolejne bramki. I to jakie! Na 3:0 trafił Angulo. Strzał był świetny, ale należy podkreślić akcję i asystę Łukasza Wolsztyńskiego. W gol czwarty? Stadiony świata! Kurzawa przyjął piłkę 25 metrów od bramki i momentalnie oddał strzał w samo „okno”. Bramka kolejki? Być może nawet całej rundy. Kiedy Rafał schodził z boiska, żegnały go owacje na stojąco.
Górnik po kontrach mógł pokusić się jeszcze o kolejne gole, ale w końcówce ważniejsze były informacje z… Głogowa. Stadion świętował wysoką wygraną zabrzan, jednocześnie kibice spoglądali w ekrany telefonów. Mecz w Głogowie zakończył się blisko 10 minut po spotkaniu na Roosevelta. Wtedy fani kolejny raz eksplodowali z radości. Chrobry wygrał, podobnie jak GKS Katowice.

Nasi piłkarze w ciągu miesiąca awansowali z dziewiątego miejsca na drugie, czego historia rozgrywek nie pamięta. Teraz trzeba zrobić jeszcze jeden, ostatni krok. Trzeba też podkreślić kolejny raz niesamowity doping i wsparcie ze strony Torcidy oraz wszystkich fanów klubu.

To wszystko, czego jesteśmy świadkami w ostatnim miesiącu to także wasza zasługa. Mecz w Puławach w niedzielę za tydzień o 15.00. Tylko zwycięstwo!!!

GÓRNIK ZABRZE – PODBESKIEDZIE BIELSKO-BIAŁA 4:0 (2:0)
1:0 – Kurzawa, 8 min
2:0 – Lewicki, 23 min (samobójcza)
3:0 – Angulo, 64 min
4:0 – Kurzawa, 64 min