Dwa potrącenia w jeden dzień. Nietrzeźwi kierowca i pieszy

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w poniedziałek na drogach naszego miasta.

W obu przypadkach doszło do potrącenia pieszych.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w rejonie ulicy Wolności i Lompy. Około godz. 11.30 kierujący toyotą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-latka. Chłopak z urazem głowy, nogi i potłuczonym kręgosłupem został przewieziony do szpitala. 60-letni kierujący został poddany badaniu trzeźwości, podczas którego okazało się, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu.

Badanie wskazało, że miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyczny. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. B. Czynności w sprawie trwają.

Do drugiego zdarzenia z udziałem pieszego doszło tuż przed 20.00 na ulicy Franciszkańskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni nietrzeźwy mężczyzna wbiegł pod nadjeżdżający samochód. 34-letni kierujący oplem był trzeźwy. Niestety, pieszy który wbiegł na jezdnię w miejscu niedozwolonym był nietrzeźwy.

Badanie wskazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała. Czynności w sprawie trwają, a zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania. (KMP Zabrze)