Czołowe zderzenie i potrącenie pieszej. Dwa groźne wypadki na zabrzańskich drogach

Do groźnego wypadku drogowego doszło w środę na Alei Korfantego. Kierujący oplem corsa chcąc uniknąć najechania na poprzedzający go pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z renault megane.

Po godzinie 16.30 na Alei Korfantego na wysokości wiaduktu nad Parkiem Poległych Bohaterów doszło do groźnego wypadku drogowego. 20-letni mieszkaniec Kamieńca kierujący oplem corsa nie dostosował prędkości do warunków drogowych i chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zatrzymał się na skutek zatoru drogowego, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z renault megane, którym kierowała 49-letnia zabrzanka.

Kobieta z urazem oka trafiła do szpitala. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kat. B należące do 20-latka. O dalszym losie sprawcy wypadku zadecyduje sąd. Ruch drogowy w miejscu wypadku przez kilka godzin był utrudniony.

To niestety nie jedyne poważniejsze zdarzenie drogowe ze środy na zabrzańskich drogach.
Około godziny 18.00 na ul. de Gaulle’a obok skrzyżowania z ul. Reymonta 78-letni kierujący fordem focus potrącił 77-letnią mieszkankę Zabrza, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze stają się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Opady śniegu lub marznącego deszczu, mgły, mokra i oblodzona nawierzchnia drogi, oślepiające światło słoneczne oraz szybciej zapadający zmrok to czynniki mające duży wpływ na zaistnienie wypadku drogowego. Dlatego policja apeluje o zwiększenie czujności i rozwagę na drodze-zarówno kierujących jak i pieszych. (KMP Zabrze)