Bimbrownia w mieszkaniu eksplodowała. Małżeństwo w szpitalu, budynek ewakuowano

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie wybuchu alkoholu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na Osiedlu Kopernika. Właściciele mieszkania z poparzeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Z powodu zdarzenia nikt z pozostałych lokatorów bloku nie ucierpiał.
Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 14.30 w mieszkaniu przy ulicy Gagarina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że małżeństwo w wieku 51 i 55 lat w domu produkowało alkohol. W pewnym momencie doszło do wybuchu jego oparów, w wyniku czego kobieta i mężczyzna doznali poparzeń ciała.

Zniszczeniu uległa również kuchnia. 55-latek został przetransportowany do szpitala lotniczym pogotowiem ratunkowym. Kobieta również przebywa w szpitalu. Do późnych godzin popołudniowych na miejscu pracowała grupa dochodzenio- śledcza z zabrzańskiej komendy.

Nikt z pozostałych lokatorów w wyniku zdarzenia nie ucierpiał. Nie była również zarządzana ewakuacja budynku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze służby celno-skarbowej zabezpieczyli 30 litrów cieczy o różnej zawartości procentowej alkoholu etylowego. Czynności w sprawie trwają.