A może zostać przewodnikiem po zabrzańskich podziemiach? Muzeum organizuje kurs

mat. pras. Sztolnia Królowa Luiza

Muzeum Górnictwa Węglowego organizuje kurs na przewodnika po Kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia.

Poszukiwane są osoby cechujące się wysoką kulturą osobistą, elokwentne i posiadające dobrą dykcję, dyspozycyjne i gotowe do pracy w różnych terminach, również w weekendy i w godzinach wieczornych.

Jak podają przedstawiciele MGW dodatkowymi atutami będą m.in. ukończone studia z zakresu górnictwa, geologii, historii, turystyki czy doświadczenie w pracy przewodnika. Szczególnie wysoko premiowana będzie bardzo dobra znajomość języków obcych (zwłaszcza angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, czeskiego, węgierskiego) i gotowość do oprowadzania grup obcojęzycznych.

Zajęcia odbywać się będą w dni powszednie. Część praktyczna będzie obejmować hospitacje wycieczek prowadzonych przed doświadczonych przewodników w indywidualnie ustalonych terminach.

Udział w kursie jest odpłatny, koszt wynosi 300 zł za pierwszy etap szkolenia (kurs na Przewodnika po Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido). Po zakończeniu kursu Muzeum oferuje umowę zlecenie i atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do kwalifikacji, zaangażowania i poświęconego czasu.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ