20 tysięcy do zapłaty, 4 miesiące więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy. Czy takie kary odstraszą?

4 miesiące więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 20 tys. złotych nawiązki to kara dla nietrzeźwego kierującego, który bez uprawnień prowadził swój samochód.

Mężczyzna zatrzymany przez zabrzańskich policjantów miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Do zatrzymania doszło w centrum Zabrza. Mundurowi otrzymali informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który prowadził daewoo tico. Policyjne patrole sprawdzały zabrzańskie ulice w poszukiwaniu samochodu. Kierowcę zauważono w pobliżu ulicy Reymonta. Kiedy spostrzegł mundurowych, pozostawił samochód z kluczykami w stacyjce i zaczął uciekać w kierunku ulicy Klonowej.

36-latek został zatrzymany i przewieziony na badanie trzeźwości do zabrzańskiej komendy. Wskazało ono, że miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Jak tłumaczył mundurowym, rano wypił tylko dwa piwa. Mężczyzna był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Z tego powodu utracił prawo jazdy i miał zakaz prowadzenia pojazdów. W czasie czynności 36-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy więzienia, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a także uiszczenia nawiązki w kwocie 20 tys. złotych.